fbpx
logo
Artykuł powstał przy współpracy z lokalnym przewodnikiem Pawłem Kalinowskim, który naszymi autami przemierzał Podlasie szukając miejsc mniej znanych, a wartych pokazania. Tym razem Paweł wybrał się do... Dzięciołówki.

Podróżując po zakamarkach województwa podlaskiego często słyszę... Panie tu niczego nie ma.
Wielkie zainteresowanie wzbudza hulajnoga. Łatwo jest porozmawiać z mieszkańcami. Lokalni przewodnicy (najczęściej panowie pod sklepem) bardzo chętnie próbują równowagi w jeździe na hulajnodze. A czasem tak, jak np. w małej miejscowości Dzięciołówka, to co piękne, jest tuż obok.
Znajduje się tam Dom Opieki Dom Gościnny Dzięciołówka, prowadzony przez Panią Ewę Marię Klozę. Terapia i sposób jej prowadzenia dla osób samotnych, niepełnosprawnych, niesamodzielnych zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ta domowa atmosfera, ale przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i prace na rzecz domu, to coś wyjątkowego. Pod kierunkiem artystów doskonalone są m. in: malarstwo, rękodzieło, aktorstwo. Działa grupka teatralna, która specjalizuje się w tworzeniu spektakli edukacyjnych do przedstawiania ich w szkole, przedszkolu, na przeglądach. Ta właśnie integracja osób starszych z dziećmi i młodzieżą podoba się mi najbardziej. To od osób starszych młodsi mogą nauczyć się szydełkowania, malowania, opieki nad zwierzętami, pielęgnacji i dbania o rośliny i wiele, wiele więcej. Udział w takich zajęciach, czy warsztatach to naprawdę coś wyjątkowego. Na wiosnę obiecałem, że wpadnę na dłużej.
A propos zaś Dzięciołówki. Legenda mówi, że powstała dzięki... dzięciołom.
Dawno temu przejeżdżał tędy handlarz, wiozący w klatkach ptaki na targ. Pech chciał, że na pobliskim mostku odpadło koło od wozu i otworzyły się klatki z dzięciołami. Ptaki osiedliły się wokół i w taki sposób powstała Dzięciołówka.

Poniżej kilka zdjęć z wycieczki. Czy również lubicie takie sielskie klimaty?

Paweł Kalinowski, pseudonim Paweł Hulajnoga, to nauczyciel W-F, podróżnik, lokalny przewodnik i popularyzator jazdy na hulajnogach z dużymi kołami. Łączy wszystkie swoje pasje zwiedzając Polskę, ale przede wszystkim Podlasie na nietypowych hulajnogach. Z przyjemnością wspieramy Pawła w odkrywaniu na nowo województwa podlaskiego.
Zapraszamy do odwiedzenia profilu Pawła Kalinowskiego na Facebook'u: PawelHulajnoga.


Wypożyczalnia Samochodów Białystok east rent
PUNKT OBSŁUGI KLIENTA W MAKRO:
Al. Jana Pawła II 92
15-704 Białystok (hala Makro)
kontakt@eastrent.pl
tel: +48 85 6533200
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 19:00
Sobota: 8:00 - 14:00
Niedziela oraz dni wolne od pracy: nieczynne

KLUCZYKOMAT W GALERII ATRIUM BIAŁA:
ul. Miłosza 2 (środkowe wyjście na parking)
15-265 Białystok
Godziny odbioru i zwrotów:
Poniedziałek - sobota: 7:00 - 22:00
Niedziela: 8:00 - 21:00

KLUCZYKOMAT W MAKRO:
Al. Jana Pawła II 92
15-704 Białystok (hala Makro)
Godziny odbioru i zwrotów:
Poniedziałek - niedziela: całodobowo

Odwiedź nas:
Designed by HTAkces

Przeczytaj o naszej firmie

Wypożyczalnia samochodów Białystok east rent jest lokalną firmą rent a car. Naszym celem jest zapewnienie klientom jakości znanej z wypożyczalni międzynarodowych, zachowując przystępne ceny wynajmu auta. To Państwa zadowolenie jest dla nas najważniejsze.
Rozwijamy naszą flotę o auta, których nie spotkacie w innych autowypożyczalniach. Staramy się zapewnić jak największy wybór aut do wypożyczenia w Białymstoku. Promujemy to co lokalne, a więc również auta staramy się zamawiać w białostockich salonach.


Białystok i Podlasie jest tym, co bardzo akcentujemy w naszej firmie. Wszystkie zdjęcia wykorzystywane w materiałach marketingowych wykonaliśmy sami i przedstawiają one nasze auta na tle najciekawszych miejsc naszego regionu i miasta. Dbamy o każdy detal. W samochodach east rent odnajdziecie Państwo potwierdzenie wykonania czynności sprawadzających auto pod kątem bezpieczeństwa i komfortu.
Zależy nam na tym, abyście byli Państwo zadowoleni na każdym etapie korzystania z naszych usług. W każdym samochodzie odnajdziecie upominek powitalny, nawiązujący do pory roku :)


Profesjonalizm pracowników wypożyczalni samochodów Białystok east rent docenił białostocki oddział Telewizji Polskiej – zapraszając nas do udziału w programie Turbo Podlasie. Konsultanci east rent wystąpili jako eksperci z dziedziny wynajmu samochodów. Podczas programu zaprezentowaliśmy profil rynku wypożyczalni samochodów w Białymstoku. Eksperci east rent przedstawili główne źródła najmu na podlaskim rynku. Jednym z ważniejszych tematów programu było omówienie tematyki bezgotówkowego wynajmu samochodów z polisy OC sprawcy. – Będąc poszkodowanym w wypadku lub kolizji przysługuje nam samochód zastępczy na koszt ubezpieczyciela sprawcy kolizji. Wszystkimi formalnościami związanymi z organizacją oraz likwidacją kosztów wynajmu samochodu zastępczego zajmuje się wypożyczalnia samochodów. Wystarczy kilka podpisów i klient odjeżdża bezpłatnym samochodem. – mówi Paweł Pryzmont – koordynator projektów w firmie east rent. Jednym z tematów programu było zagadnienie sezonowości w branży Rent a Car Białystok. W województwie podlaskim, pomimo braku połączenia kolejowego oraz lotniczego, mocno odczuwalny jest wzrost liczby klientów prywatnych – związany z ruchem turystycznym. Klienci przyjeżdżający z zagranicy są bardzo wymagający. Wymagania tej grupy są w stanie spełnić tylko nieliczne wypożyczalnie. Klienci Ci oczekują wyłącznie nowych samochodów, wyposażonych w klimatyzację oraz pełen pakiet ubezpieczeń. Ważny jest również czas wypożyczenia, oraz możliwość wcześniejszej rezerwacji pojazdu. Autowypożyczalnia East Rent spełnia wszystkie te wymagania – przez co obserwujemy duży wzrost grupy powracających klientów – mówi Marcin Pilic z wypożyczalni east rent. W przypadku firm głównymi powodami korzystania z usług Rent a Car jest oczekiwanie na zamówiony pojazd lub sprostanie sezonowości biznesu. Firma nie musi kupować samochodu, gdy jest on potrzebny jedynie na określony czas w roku. Umowa z wypożyczalnią może być zawarta na określony czas – co pozwala na optymalizację kosztów. W programie zwrócono uwagę na coraz większą świadomość klientów w zakresie dostępności oraz niższych cen wynajmu aut niż się powszechnie uważa. Z uwagi na to, że średni wiek samochodu w Polsce to kilkanaście lat – coraz więcej klientów zabezpiecza się przed awarią korzystając z usług wynajmu samochodu. W przypadku awarii swojego pojazdu poza granicami kraju – koszt naprawy lub holowania pojazdu - często przekracza wartość samochodu. W przypadku wynajęcia nowego samochodu w wypożyczalni - jesteśmy w tym zakresie bezpieczni. Oprócz tego, wszystkie samochody w naszej firmie mają pełen pakiet ubezpieczeń – gwarantujący holowanie i naprawę w przypadku awarii w całej Europie – mówi Marcin Pilic.
Główną atrakcją programu była prezentacja dostępnego w ofercie wypożyczalni samochodów East Rent auta elektrycznego – które obecnie zostało wynajęte przez jedną z firm kurierskich. Zaletami takiego auta jest brak emisji spalin oraz bardzo niskie koszty eksploatacji. Niewielkie wymiary samochodu pozwalają na sprawne przemieszczanie się po miejskich arteriach oraz parkowanie nawet w najmniejszych wolnych miejscach – co jest bardzo ważne w przypadku ścisłego centrum miasta.
Podsumowując, wynajem auta jest rozwiązaniem dostępnym dla każdego. Poza ograniczeniem wydatków związanych z eksploatacją samochodu, jesteśmy pewni bezpieczeństwa oraz komfortu podróży.
Emisja programu w TVP Białystok odbyła się 11 i 18 września.

Zapraszamy do obejrzenia!
Link do programu.